Henkilökunta

Movin toimistot sekä osa opettajien työhuoneista ovat Oppiossa (O-rakennus) Seminaarinmäen kampuksella. Opettajien työhuoneita on myös Agoran D-siivessä sekä Kärjessä. Tuntiopettajiin saa parhaiten yhteyden sähköpostitse.

Johtaja

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Taalas Peppi johtaja O 207 +358 50 554 1720 peppi.taalas@jyu.fi

Varajohtaja

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Lautiainen Ulla varajohtaja, opintopäällikkö O 206 +358 400 248069 ulla.lautiainen@jyu.fi

Hallinto

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Haasianlahti Ivar Siviilipalvelusmies O115 +358 40 805 3138 movi-sivari@jyu.fi
Hirvonen Jenni suunnittelija AgD221.2 / A110 +358 40 805 3389 jenni.hirvonen@jyu.fi
Jäkälä Mikko kehittämispäällikkö O 213 +358 50 590 0212 mikko.jakala@jyu.fi
Lautiainen Ulla varajohtaja, opintopäällikkö O 206 +358 400 248069 ulla.lautiainen@jyu.fi
Taalas Peppi johtaja O 207 +358 50 554 1720 peppi.taalas@jyu.fi
Vuolle Saara koulutussuunnittelija O211 +358 40 805 4044 saara.e.vuolle@jyu.fi
Walker Martta Tiedottaja L 320 +358 40 805 4717 martta.a.walker@jyu.fi

Kielentarkistus- ja käännöspalvelut

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Movi Kielipalvelut O114 kielipalvelut@jyu.fi
Jäkälä Mikko kehittämispäällikkö O 213 +358 50 590 0212 mikko.jakala@jyu.fi
Vehviläinen Sirpa kielenkääntäjä O 114 +358 40 805 3173 sirpa.s.vehvilainen@jyu.fi
Wuethrich Matthew englannin kielentarkistaja O 114 +358 40 805 4205 matthew.wuethrich@jyu.fi

Arabia

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Assaf Ahkam tuntiopettaja O 212 ahkam.a.assaf@jyu.fi

Englanti

Espanja

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
López Miguel Ángel yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 805 3153 miguel.lopez@jyu.fi
Perez de Kolari Ivette tuntiopettaja Ag D221.2 +358 40 805 3168 ivette.m.perez-dekolari@jyu.fi

Hollanti

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Moens Eleni tuntiopettaja

Italia

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Pänkäläinen Merja tuntiopettaja O 212 merja.h.a.pankalainen@jyu.fi

Japani

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Jussila Jussi tuntiopettaja O 212 jussi.j.jussila@jyu.fi
Takala Pauliina yliopistonopettaja O 212 +358 40 805 4976 a.pauliina.takala@jyu.fi

Kiina

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Li-Haapaniemi Jiayi Tuntiopettaja O212 jiayi.j.li-haapaniemi@jyu.fi

Kirjoitusviestintä

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Alatalo Katri tuntiopettaja O115 katri.alatalo@jyu.fi
Forssén Terhi tuntiopettaja O212 terhi.forssen@jyu.fi
Häkkinen Marjaana yliopistonopettaja Ag D 221.2 +358 40 805 3597 marjaana.hakkinen@jyu.fi
Hämäläinen Heli yliopistonopettaja O 115 +358 40 686 2994 heli.m.hamalainen@jyu.fi
Jokinen Elina yliopistonopettaja Kärki Ba 126 +358 40 805 4684 ja +358 40 522 6940 elina.k.jokinen@jyu.fi
Knuutila Saara tuntiopettaja
Kontturi Katja tuntiopettaja O 115 katja.j.kontturi@jyu.fi
Kyckling Erja tuntiopettaja
Niinisalo Reetta tuntiopettaja O 115 reetta.e.niinisalo@jyu.fi
Pirinen Miia tuntiopettaja O115 miia.j.pirinen@jyu.fi
Riikonen Jonna yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 805 3897 jonna.a.riikonen@jyu.fi
Rinta-Pollari Alma tuntiopettaja AgD221.2 alma.l.rinta-pollari@student.jyu.fi
Saksala Veera yliopistonopettaja (työstävapaalla) Ag D221.2 +358 40 805 3668 veera.e.saksala@jyu.fi
Sievänen Ellinoora yliopistonopettaja O 115 ellinoora.sievanen@jyu.fi
Torvelainen Päivi lehtori (työstävapaalla) Ag D221.2 +358 40 805 3170 paivi.torvelainen@jyu.fi

Puheviestintä

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Ahonen Karoliina tuntiopettaja O212 a.karoliina.ahonen@jyu.fi
Alanne Anne tuntiopettaja O 115 anne.alanne@jyu.fi
Gerlander Maija yliopistonlehtori (ma) Kärki Ba 126 +358 40 805 3612 maija.a.gerlander@jyu.fi
Kivimäki Hanna tuntiopettaja O 115 hanna.k.kivimaki@jyu.fi
Kokkonen Lotta yliopistonopettaja Kärki Ab359.3 +358 40 805 3148 lotta.o.kokkonen@jyu.fi
Korkala Salme yliopistonopettaja Kärki Ba 126 +358 40 805 5155 salme.korkala@jyu.fi
Laakkonen Jaana yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 647 4430 jaana.m.laakkonen@jyu.fi
Vainionpää Hanna yliopistonopettaja AgD221.2 +358 40 630 1877 hanna.p.vainionpaa@jyu.fi

Ranska

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Natri Teija lehtori Kärki Ba 126 +358 40 805 3157 teija.natri@jyu.fi
Polèse-Lehtonen Catherine tuntiopettaja O 212 catherine.j.polese-lehtonen@jyu.fi
Poutanen Auli tuntiopettaja O212 auli.poutanen@jyu.fi
Turkka Pieta lehtori A237.1.5 +358 40 805 5088 pieta.m.turkka@jyu.fi

Ruotsi

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Hyvönen Maria yliopistonopettaja AgD221.2 +358 40 190 6355 maria.s.hyvonen@jyu.fi
Jauhojärvi-Koskelo Camilla lehtori Kärki Ba 126 +358 40 805 3143 camilla.jauhojarvi-koskelo@jyu.fi
Jämsén Pauliina tuntiopettaja O 212 pauliina.jamsen@jyu.fi
Koivumäki Eveliina yliopistonopettaja AgD221.2 +358 40 687 4148 eveliina.k.koivumaki@jyu.fi
Kortelainen Eevi tuntiopettaja O212 eevi.m.kortelainen@jyu.fi
Lampinen Marja yliopistonopettaja O 109 +358 40 805 3150 marja.lampinen@jyu.fi
Lummukka Niina tuntiopettaja niina.k.lummukka@jyu.fi
Manninen Markku tuntiopettaja AgD221.2 markku.t.manninen@jyu.fi
Pirhonen Hillamaria yliopistonopettaja O 107 +358 40 485 8798 hillamaria.pirhonen@jyu.fi
Saaristo Pekka lehtori O 109 +358 40 805 3167 pekka.c.saaristo@jyu.fi
Salminen Kirsi yliopistonopettaja (työstävapaalla) O 109 +358 40 805 4977
Suuronen Anniina yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 805 4473 anniina.suuronen@jyu.fi
Toivonen Kirsi tuntiopettaja (tavoitettavissa 1.1.2021 eteenpäin) O 212 kirsi.h.toivonen@jyu.fi

Saksa

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Brauer Hanna tuntiopettaja O 203 hanna.c.l.brauer@jyu.fi
Kanninen Mari yliopistonopettaja O 203 +358 40 805 3175 mari.kanninen@jyu.fi
Ylinen-Rauscher Sylvia yliopistonopettaja O203 +358 40 185 5593 sylvia.m.ylinen-rauscher@jyu.fi

Slovakki

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Kyppö Anna tuntiopettaja O 213 +358 40 481 7571 anna.kyppo@jyu.fi

Suomi 2. kielenä

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Bogdanoff Minna projektitutkija AgD221.2 minna.k.bogdanoff@jyu.fi
Heiska Roosa tuntiopettaja O212 roosa.m.e.heiska@jyu.fi
Koskela Essi tuntiopettaja O212 essi.k.koskela@jyu.fi
Lehtonen Tuija yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 805 3152 tuija.lehtonen@jyu.fi
Oksala Maaria yliopistonopettaja O 110 +358 40 485 9275 maaria.oksala@jyu.fi
Saario Johanna yliopistonopettaja O 110 +358 40 805 3166 johanna.saario@jyu.fi
Vaarala Heidi yliopistonopettaja (työstävapaalla) Ag C516.3 +358 40 805 3172 heidi.vaarala@jyu.fi
Virtanen Aija yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 844 5725 aija.virtanen@jyu.fi

Venäjä

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Goncharenko Olesya tuntiopettaja
Pietarinen Margarita lehtori O 203 +358 40 805 3162 margarita.r.pietarinen@jyu.fi
Stepanov Sergei tuntiopettaja

Viittomakieli

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Oinonen Kati tuntiopettaja Ag D221.2 kati.oinonen@jyu.fi