Henkilökunta

Movin toimistot sekä osa opettajien työhuoneista ovat Oppiossa (O-rakennus) Seminaarinmäen kampuksella. Opettajien työhuoneita on myös Agoran D-siivessä sekä Kärjessä. Tuntiopettajiin saa parhaiten yhteyden sähköpostitse.

Johtaja

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Taalas Peppi johtaja O 207 +358 50 554 1720 peppi.taalas@jyu.fi

Varajohtaja

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Lautiainen Ulla varajohtaja, opintopäällikkö O 206 +358 400 248069 ulla.lautiainen@jyu.fi

Hallinto

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
De Silva Kristoffer siviilipalvelusmies O115 +358 40 805 3138 movi-sivari@jyu.fi
Heiska Roosa suunnittelija O212 +358 50 440 1246 roosa.m.e.heiska@jyu.fi
Hirvonen Jenni suunnittelija AgD221.2 / A110 +358 40 805 3389 jenni.hirvonen@jyu.fi
Jäkälä Mikko kehittämispäällikkö O 213 +358 50 590 0212 mikko.jakala@jyu.fi
Lautiainen Ulla varajohtaja, opintopäällikkö O 206 +358 400 248069 ulla.lautiainen@jyu.fi
Moisio Juhani koulutussuunnittelija O211 +358 50 476 3622 juhani.ya.moisio@jyu.fi
Taalas Peppi johtaja O 207 +358 50 554 1720 peppi.taalas@jyu.fi
Vuolle Saara koulutussuunnittelija O211 +358 40 805 4044 saara.e.vuolle@jyu.fi
Walker Martta Viestinnän asiantuntija L 320 +358 40 805 4717 martta.a.walker@jyu.fi

Kielentarkistus- ja käännöspalvelut

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Movi Kielipalvelut O114 kielipalvelut@jyu.fi
Jäkälä Mikko kehittämispäällikkö O 213 +358 50 590 0212 mikko.jakala@jyu.fi
Vehviläinen Sirpa kielenkääntäjä O 114 +358 40 805 3173 sirpa.s.vehvilainen@jyu.fi
Wuethrich Matthew englannin kielentarkistaja O 114 +358 40 805 4205 matthew.wuethrich@jyu.fi

Arabia

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Assaf Ahkam tuntiopettaja O 212 ahkam.a.assaf@jyu.fi

Englanti

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Ahonen Aleksi tuntiopettaja AgD221.2 aleksi.a.ahonen@jyu.fi
Bergroth-Koskinen Ulla-Maija yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 805 4983 ulla-maija.bergroth@jyu.fi
Brauer Hanna tuntiopettaja O 203 hanna.c.l.brauer@jyu.fi
Carolan Fergal yliopistonopettaja O 106 +358 40 805 4139 fergal.f.carolan@jyu.fi
Eela Lauri tuntiopettaja O212 lauri.a.eela@jyu.fi
Eskelinen Satu tuntiopettaja satu.s.eskelinen@jyu.fi
Jussila Jussi tuntiopettaja O 212 jussi.j.jussila@jyu.fi
Kaltschütz Denise yliopistonopettaja O106 +358 40 636 0796 denise.d.kaltschutz@jyu.fi
Kelly Riitta tuntiopettaja O 212 +358 40 805 3151 riitta.kelly@jyu.fi
Kirk Elena yliopistonopettaja O 106 +358 40 805 4708 elena.m.kirk@jyu.fi
Konttinen Miia yliopistonopettaja O 107 +358 40 805 3142 miia.konttinen@jyu.fi
Kyppö Anna tuntiopettaja O 213 +358 40 481 7571 anna.kyppo@jyu.fi
Károly Adrienn yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 359 0054 adrienn.karoly@jyu.fi
Lahtela Lisa lehtori Ag D221.2 +358 40 805 3149 lisa.lahtela@jyu.fi
Lahti Malgorzata yliopistonopettaja (työstävapaalla)
Orszag Aaron yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 805 4707 aaron.a.orszag@jyu.fi
Perez de Kolari Ivette tuntiopettaja Ag D221.2 +358 40 805 3168 ivette.m.perez-dekolari@jyu.fi
Pirhonen Hillamaria yliopistonopettaja O 107 +358 40 485 8798 hillamaria.pirhonen@jyu.fi
Rajapolvi Pia tuntiopettaja O212 pia.m.rajapolvi@jyu.fi
Randell Elina lehtori Kärki Ba 126 +358 40 805 3164 elina.a.randell@jyu.fi
Rasti Amin tuntiopettaja amin.a.rasti-behbahani@jyu.fi
Salmi Lilja tuntiopettaja O 212 lilja.o.salmi@jyu.fi
Westerholm Kirsi yliopistonopettaja O 107 +358 40 805 3174 kirsi.westerholm@jyu.fi
Ylönen Jani tuntiopettaja O 212 jani.m.ylonen@jyu.fi

Espanja

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
López Miguel Ángel yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 805 3153 miguel.lopez@jyu.fi
Perez de Kolari Ivette tuntiopettaja Ag D221.2 +358 40 805 3168 ivette.m.perez-dekolari@jyu.fi

Hollanti

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Moens Eleni tuntiopettaja O212 eleni.e.moens@jyu.fi

Italia

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Pänkäläinen Merja tuntiopettaja O 212 merja.h.a.pankalainen@jyu.fi

Japani

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Jussila Jussi tuntiopettaja O 212 jussi.j.jussila@jyu.fi
Takala Pauliina yliopistonopettaja O 212 +358 40 805 4976 a.pauliina.takala@jyu.fi

Kiina

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Li-Haapaniemi Jiayi Tuntiopettaja O212 jiayi.j.li-haapaniemi@jyu.fi

Kirjoitusviestintä

Puheviestintä

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Aalto Fanni tuntiopettaja fanni.a.aalto@jyu.fi
Ahonen Karoliina tuntiopettaja O212 a.karoliina.ahonen@jyu.fi
Alanne Anne tuntiopettaja O 115 anne.alanne@jyu.fi
Gerlander Maija yliopistonlehtori (ma) Kärki Ba 126 +358 40 805 3612 maija.a.gerlander@jyu.fi
Kivimäki Hanna tuntiopettaja O 115 hanna.k.kivimaki@jyu.fi
Kokkonen Lotta yliopistonopettaja Kärki Ab359.3 +358 40 805 3148 lotta.o.kokkonen@jyu.fi
Korkala Salme yliopistonopettaja Kärki Ba 126 +358 40 805 5155 salme.korkala@jyu.fi
Tikkala Jaana yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 647 4430 jaana.m.laakkonen@jyu.fi
Vainionpää Hanna yliopistonopettaja AgD221.2 +358 40 630 1877 hanna.p.vainionpaa@jyu.fi

Ranska

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Natri Teija lehtori Kärki Ba 126 +358 40 805 3157 teija.natri@jyu.fi
Polèse-Lehtonen Catherine tuntiopettaja O 212 catherine.j.polese-lehtonen@jyu.fi
Poutanen Auli tuntiopettaja O212 auli.poutanen@jyu.fi
Turkka Pieta lehtori A237.1.5 +358 40 805 5088 pieta.m.turkka@jyu.fi

Ruotsi

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Hyvönen Maria yliopistonopettaja AgD221.2 +358 40 190 6355 maria.s.hyvonen@jyu.fi
Jauhojärvi-Koskelo Camilla lehtori Kärki Ba 126 +358 40 805 3143 camilla.jauhojarvi-koskelo@jyu.fi
Jämsén Pauliina tuntiopettaja O 212 pauliina.jamsen@jyu.fi
Koivumäki Eveliina yliopistonopettaja AgD221.2 +358 40 687 4148 eveliina.k.koivumaki@jyu.fi
Kortelainen Eevi tuntiopettaja O212 eevi.m.kortelainen@jyu.fi
Lampinen Marja yliopistonopettaja O 109 +358 40 805 3150 marja.lampinen@jyu.fi
Manninen Markku tuntiopettaja AgD221.2 markku.t.manninen@jyu.fi
Pirhonen Hillamaria yliopistonopettaja O 107 +358 40 485 8798 hillamaria.pirhonen@jyu.fi
Saaristo Pekka lehtori O 109 +358 40 805 3167 pekka.c.saaristo@jyu.fi
Salminen Kirsi yliopistonopettaja (työstävapaalla) O 109 +358 40 805 4977
Suuronen Anniina yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 805 4473 anniina.suuronen@jyu.fi
Toivonen Kirsi tuntiopettaja (tavoitettavissa 1.1.2021 eteenpäin) O 212 kirsi.h.toivonen@jyu.fi

Saksa

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Brauer Hanna tuntiopettaja O 203 hanna.c.l.brauer@jyu.fi
Kanninen Mari yliopistonopettaja O 203 +358 40 805 3175 mari.kanninen@jyu.fi
Ylinen-Rauscher Sylvia yliopistonopettaja O203 +358 40 185 5593 sylvia.m.ylinen-rauscher@jyu.fi

Slovakki

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Kyppö Anna tuntiopettaja O 213 +358 40 481 7571 anna.kyppo@jyu.fi

Suomi 2. kielenä

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Koskela Essi tuntiopettaja O212 essi.k.koskela@jyu.fi
Lehtonen Tuija yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 805 3152 tuija.lehtonen@jyu.fi
Oksala Maaria yliopistonopettaja O 110 +358 40 485 9275 maaria.oksala@jyu.fi
Pekkala Juha-Matti tuntiopettaja O212 juha-matti.m.pekkala@jyu.fi
Rinta-Pollari Alma tuntiopettaja AgD221.2 alma.l.rinta-pollari@jyu.fi
Saario Johanna yliopistonopettaja O 110 +358 40 805 3166 johanna.saario@jyu.fi
Virtanen Aija yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 844 5725 aija.virtanen@jyu.fi

Venäjä

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Goncharenko Olesya tuntiopettaja O212 olesya.o.goncharenko@jyu.fi
Pietarinen Margarita lehtori O 203 +358 40 805 3162 margarita.r.pietarinen@jyu.fi

Viittomakieli

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Oinonen Kati tuntiopettaja Ag D221.2 kati.oinonen@jyu.fi