Henkilökunta

Movin toimistot sekä osa opettajien työhuoneista ovat Oppiossa (O-rakennus) Seminaarinmäen kampuksella. Opettajien työhuoneita on myös Agoran D-siivessä sekä Kärjessä. Tuntiopettajiin saa parhaiten yhteyden sähköpostitse.
# Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
A Aalto Fanni tuntiopettaja fanni.a.aalto@jyu.fi
Ahonen Karoliina yliopistonopettaja O212 a.karoliina.ahonen@jyu.fi
Alanne Anne tuntiopettaja O 115 anne.alanne@jyu.fi
Alatalo Katri tuntiopettaja O115 katri.alatalo@jyu.fi
Assaf Ahkam tuntiopettaja O 212 ahkam.a.assaf@jyu.fi
B Bergroth-Koskinen Ulla-Maija yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 805 4983 ulla-maija.bergroth@jyu.fi
Brauer Hanna yliopistonopettaja O 203 hanna.c.l.brauer@jyu.fi
C Carolan Fergal yliopistonopettaja O 106 +358 40 805 4139 fergal.f.carolan@jyu.fi
D De Silva Kristoffer siviilipalvelusmies O115 +358 40 805 3138 movi-sivari@jyu.fi
E Eskelinen Satu tuntiopettaja satu.s.eskelinen@jyu.fi
F Forssén Terhi tuntiopettaja O212 terhi.forssen@jyu.fi
G Gerlander Maija yliopistonlehtori Kärki Ba 126 +358 40 805 3612 maija.a.gerlander@jyu.fi
H Hartikainen Sella tuntiopettaja sella.s.s.hartikainen@jyu.fi
Hirvonen Jenni suunnittelija AgD221.2 / A110 +358 40 805 3389 jenni.hirvonen@jyu.fi
Hurme Jessica yliopistonopettaja jessica.m.hurme@jyu.fi
Häkkinen Marjaana yliopistonopettaja Ag D 221.2 +358 40 805 3597 marjaana.hakkinen@jyu.fi
Hämäläinen Heli yliopistonopettaja O 115 +358 40 686 2994 heli.m.hamalainen@jyu.fi
Hämäläinen Outi tuntiopettaja
J Janhunen Marjut yliopistonopettaja marjut.s.janhunen@jyu.fi
Jauhojärvi-Koskelo Camilla lehtori Kärki Ba 126 +358 40 805 3143 camilla.jauhojarvi-koskelo@jyu.fi
Jokinen Elina yliopistonopettaja Kärki Ba 126 +358 40 805 4684 ja +358 40 522 6940 elina.k.jokinen@jyu.fi
Jussila Jussi tuntiopettaja O 212 jussi.j.jussila@jyu.fi
Jäkälä Mikko kehittämispäällikkö O 213 +358 50 590 0212 mikko.jakala@jyu.fi
Jämsén Pauliina yliopistonopettaja O 212 pauliina.jamsen@jyu.fi
K Kaltschütz Denise yliopistonopettaja O106 +358 40 636 0796 denise.d.kaltschutz@jyu.fi
Kanninen Mari yliopistonopettaja O 203 +358 40 805 3175 mari.kanninen@jyu.fi
Kelly Riitta tuntiopettaja O 212 riitta.kelly@jyu.fi
Kirk Elena yliopistonopettaja O 106 +358 40 805 4708 elena.m.kirk@jyu.fi
Kiviranta Hanna tuntiopettaja hanna.k.kiviranta@jyu.fi
Knuutila Saara tuntiopettaja O212 saara.m.knuutila@jyu.fi
Koivumäki Eveliina yliopistonopettaja AgD221.2 +358 40 687 4148 eveliina.k.koivumaki@jyu.fi
Kokkonen Lotta yliopistonlehtori Kärki Ab359.3 +358 40 805 3148 lotta.o.kokkonen@jyu.fi
Konttinen Miia yliopistonopettaja O 107 +358 40 805 3142 miia.konttinen@jyu.fi
Kontturi Katja yliopistonopettaja O 115 katja.j.kontturi@jyu.fi
Korkala Salme yliopistonopettaja Kärki Ba 126 +358 40 805 5155 salme.korkala@jyu.fi
Korpela Maria tuntiopettaja
Kortelainen Eevi tuntiopettaja O212 eevi.m.kortelainen@jyu.fi
Koskela Essi yliopistonopettaja O212 essi.k.koskela@jyu.fi
Kotilainen Sofia tuntiopettaja AgC533.1 sofia.p.kotilainen@jyu.fi
Kuitunen Heidi yliopistonopettaja O 212 heidi.m.kuitunen@jyu.fi
Kyckling Erja tuntiopettaja Ag C517.2 erja.p.kyckling@jyu.fi
Kyppö Anna tuntiopettaja O 213 +358 40 481 7571 anna.kyppo@jyu.fi
Károly Adrienn yliopistonlehtori Ag D221.2 +358 40 359 0054 adrienn.karoly@jyu.fi
L Lahtela Lisa lehtori Ag D221.2 +358 40 805 3149 lisa.lahtela@jyu.fi
Lahti Malgorzata yliopistonopettaja (työstävapaalla)
Lampinen Maria Susanna yliopistonopettaja AgD221.2 +358 40 190 6355 maria.s.lampinen@jyu.fi
Lampinen Marja yliopistonopettaja O 109 +358 40 805 3150 marja.lampinen@jyu.fi
Lautiainen Ulla varajohtaja, opintopäällikkö O 206 +358 400 248069 ulla.lautiainen@jyu.fi
Lehtonen Siiri tuntiopettaja
Lehtonen Tuija yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 805 3152 tuija.lehtonen@jyu.fi
Li-Haapaniemi Jiayi Tuntiopettaja O212 jiayi.j.li-haapaniemi@jyu.fi
Lightfoot Henry tuntiopettaja henry.e.a.lightfoot@jyu.fi
Littunen Olli-Pekka tuntiopettaja
Liukku Marjo tuntiopettaja marjo.t.a.liukku@student.jyu.fi
López Miguel Ángel yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 805 3153 miguel.lopez@jyu.fi
M Manninen Markku tuntiopettaja AgD221.2 markku.t.manninen@jyu.fi
Moens Eleni yliopistonopettaja O212 eleni.e.moens@jyu.fi
Moisio Juhani koulutussuunnittelija O211 +358 50 476 3622 juhani.ya.moisio@jyu.fi
Movi Kielipalvelut O114 kielipalvelut@jyu.fi
N Natri Teija lehtori Kärki Ba 126 +358 40 805 3157 teija.natri@jyu.fi
Niinisalo Reetta tuntiopettaja O 115 reetta.e.niinisalo@jyu.fi
Nurminen Noora tuntiopettaja noora.s.nurminen@jyu.fi
O Oinonen Kati tuntiopettaja Ag D221.2 kati.oinonen@jyu.fi
Oksala Maaria yliopistonopettaja O 110 +358 40 485 9275 maaria.oksala@jyu.fi
Orszag Aaron yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 805 4707 aaron.a.orszag@jyu.fi
P Pekkala Juha-Matti yliopistonopettaja O212 juha-matti.m.pekkala@jyu.fi
Perez de Kolari Ivette tuntiopettaja Ag D221.2 +358 40 805 3168 ivette.m.perez-dekolari@jyu.fi
Pietarinen Margarita lehtori O 203 +358 40 805 3162 margarita.r.pietarinen@jyu.fi
Pirhonen Hillamaria yliopistonopettaja O 107 +358 40 485 8798 hillamaria.pirhonen@jyu.fi
Pirinen Miia tuntiopettaja O115 miia.j.pirinen@jyu.fi
Polèse-Lehtonen Catherine tuntiopettaja O 212 catherine.j.polese-lehtonen@jyu.fi
Poutanen Auli tuntiopettaja O212 auli.poutanen@jyu.fi
Pänkäläinen Merja tuntiopettaja O 212 merja.h.a.pankalainen@jyu.fi
R Rajapolvi Pia tuntiopettaja O212 pia.m.rajapolvi@jyu.fi
Randell Elina lehtori Kärki Ba 126 +358 40 805 3164 elina.a.randell@jyu.fi
Riikonen Jonna yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 805 3897 jonna.a.riikonen@jyu.fi
Rinta-Pollari Alma tuntiopettaja AgD221.2 alma.l.rinta-pollari@jyu.fi
S Saario Johanna yliopistonopettaja O 110 +358 40 805 3166 johanna.saario@jyu.fi
Saaristo Pekka lehtori O 109 +358 40 805 3167 pekka.c.saaristo@jyu.fi
Saira Heikki tuntiopettaja
Saksala Veera yliopistonopettaja (työstävapaalla) Ag D221.2 +358 40 805 3668 veera.e.saksala@jyu.fi
Salmi Lilja tuntiopettaja O 212 lilja.o.salmi@jyu.fi
Salminen Kirsi yliopistonopettaja (työstävapaalla) O 109 +358 40 805 4977
Sievänen Ellinoora tuntiopettaja O 115 ellinoora.sievanen@jyu.fi
Smedberg Johanna tuntiopettaja
Suuronen Anniina yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 805 4473 anniina.suuronen@jyu.fi
T Taalas Peppi johtaja O 207 +358 50 554 1720 peppi.taalas@jyu.fi
Takala Pauliina yliopistonopettaja O 212 +358 40 805 4976 a.pauliina.takala@jyu.fi
Tikkala Jaana yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 647 4430 jaana.m.laakkonen@jyu.fi
Toivonen Kirsi tuntiopettaja O 212 kirsi.h.toivonen@jyu.fi
Torvelainen Päivi lehtori Ag D221.2 +358 40 805 3170 paivi.torvelainen@jyu.fi
Turkka Pieta lehtori A237.1.5 +358 40 805 5088 pieta.m.turkka@jyu.fi
V Vainionpää Hanna yliopistonopettaja AgD221.2 +358 40 630 1877 hanna.p.vainionpaa@jyu.fi
Vallineva Satu tuntiopettaja
Vehviläinen Sirpa kielenkääntäjä O 114 +358 40 805 3173 sirpa.s.vehvilainen@jyu.fi
Virtanen Aija yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 844 5725 aija.virtanen@jyu.fi
Vuolle Saara koulutussuunnittelija O211 +358 40 805 4044 saara.e.vuolle@jyu.fi
W Walker Martta Viestinnän asiantuntija L 320 +358 40 805 4717 martta.a.walker@jyu.fi
Westerholm Kirsi yliopistonopettaja O 107 +358 40 805 3174 kirsi.westerholm@jyu.fi
Wuethrich Matthew englannin kielentarkistaja O 114 +358 40 805 4205 matthew.wuethrich@jyu.fi
Y Ylinen-Rauscher Sylvia yliopistonopettaja O203 +358 40 185 5593 sylvia.m.ylinen-rauscher@jyu.fi
Ylönen Jani tuntiopettaja O 212 jani.m.ylonen@jyu.fi