Henkilökunta

Movin toimistot sekä osa opettajien työhuoneista ovat Oppiossa (O-rakennus) Seminaarinmäen kampuksella. Opettajien työhuoneita on myös Agoran D-siivessä sekä Kärjessä. Tuntiopettajiin saa parhaiten yhteyden sähköpostitse.
# Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
A Ahonen Karoliina yliopistonopettaja O212 +358 50 463 3652 a.karoliina.ahonen@jyu.fi
Alanne Anne tuntiopettaja O 115 anne.alanne@jyu.fi
B Bergroth-Koskinen Ulla-Maija yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 805 4983 ulla-maija.bergroth@jyu.fi
Brauer Hanna yliopistonopettaja O 203 +358 50 340 2510 hanna.c.l.brauer@jyu.fi
C Carolan Fergal yliopistonopettaja O 106 +358 40 805 4139 fergal.f.carolan@jyu.fi
Collier Margaret tuntiopettaja O212 margaret.m.collier@jyu.fi
G Gerlander Maija yliopistonlehtori Kärki Ba 126 +358 40 805 3612 maija.a.gerlander@jyu.fi
H Haapoja Markus tuntiopettaja Ag D221.2 markus.m.haapoja@jyu.fi
Hartikainen Sella tuntiopettaja O212 sella.s.s.hartikainen@jyu.fi
Hautamäki Milja tuntiopettaja O212 milja.i.e.hautamaki@jyu.fi
Hirvonen Jenni suunnittelija A110 +358 40 805 3389 jenni.hirvonen@jyu.fi
Holopainen Emmi tuntiopettaja O212 emmi.e.a.holopainen@jyu.fi
Hurme Jessica yliopistonopettaja AgD221.2 +358 50 4412828 jessica.m.hurme@jyu.fi
Häkkinen Marjaana yliopistonopettaja Ag D 221.2 +358 40 805 3597 marjaana.hakkinen@jyu.fi
Hämäläinen Heli yliopistonopettaja O 115 +358 40 686 2994 heli.m.hamalainen@jyu.fi
Hämäläinen Outi tuntiopettaja O212 outi.k.hamalainen@jyu.fi
Hämäläinen Pasi tuntiopettaja O212 pasi.j.hamalainen@jyu.fi
Hänninen Anni tuntiopettaja O212 anni.m.hanninen@jyu.fi
I Ichinose Akiko tuntiopettaja O212 akiko.n.ichinose@jyu.fi
J Janhunen Marjut yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 50 433 6590 marjut.s.janhunen@jyu.fi
Jarvis Christopher yliopistonopettaja O109 +358 40 353 3880 christopher.e.jarvis@jyu.fi
Jauhojärvi-Koskelo Camilla lehtori Kärki Ba 126 +358 40 805 3143 camilla.jauhojarvi-koskelo@jyu.fi
Jokinen Elina yliopistonopettaja Kärki Ba 126 +358 40 805 4684 ja +358 40 522 6940 elina.k.jokinen@jyu.fi
Jussila Jussi tuntiopettaja O 212 jussi.j.jussila@jyu.fi
Jäkälä Mikko kehittämispäällikkö O 213 +358 50 590 0212 mikko.jakala@jyu.fi
Jämsén Pauliina yliopistonopettaja O 212 pauliina.jamsen@jyu.fi
K Kaltschütz Denise yliopistonopettaja O106 +358 40 636 0796 denise.d.kaltschutz@jyu.fi
Kanninen Mari yliopistonopettaja O 203 +358 40 805 3175 mari.kanninen@jyu.fi
Kelly Riitta tuntiopettaja O 212 riitta.kelly@jyu.fi
Kettunen Annastiina tuntiopettaja O212 annastiina.t.kettunen@jyu.fi
Kilpeläinen Erja tuntiopettaja Ag C517.2 erja.p.kilpelainen@jyu.fi
Kirk Elena yliopistonopettaja O 106 +358 40 805 4708 elena.m.kirk@jyu.fi
Kiviranta Hanna tuntiopettaja O212 hanna.k.kiviranta@jyu.fi
Koivumäki Eveliina yliopistonopettaja AgD221.2 +358 40 687 4148 eveliina.k.koivumaki@jyu.fi
Kokkonen Lotta yliopistonlehtori Kärki Ab359.3 +358 40 805 3148 lotta.o.kokkonen@jyu.fi
Konttinen Miia yliopistonopettaja (työstä vapaalla 1.11.2021 alkaen) O 107 +358 40 805 3142 miia.konttinen@jyu.fi
Kontturi Katja yliopistonopettaja O 115 katja.j.kontturi@jyu.fi
Korkala Salme yliopistonopettaja Kärki Ba 126 +358 40 805 5155 salme.korkala@jyu.fi
Korpela Maria tuntiopettaja O212 maria.r.korpela@jyu.fi
Kortelainen Eevi tuntiopettaja O212 eevi.m.kortelainen@jyu.fi
Koskela Essi yliopistonopettaja O110 +358 50 442 0510 essi.k.koskela@jyu.fi
Kotilainen Sofia tuntiopettaja AgC533.1 sofia.p.kotilainen@jyu.fi
Kousa Päivi yliopistonlehtori O 114 +358 50 479 9583 paivi.m.kousa@jyu.fi
Kovanen Timo yliopistonlehtori O 116 +358 50 479 9712 timo.o.e.kovanen@jyu.fi
Kuitunen Heidi yliopistonopettaja O 115 +358 50 473 1923 heidi.m.kuitunen@jyu.fi
Kukkola Eeva-Kaisa tuntiopettaja O212 eeva-kaisa.k.kukkola@jyu.fi
Kumpulainen Lauri siviilipalvelusmies O115 +358 40 805 3138 movi-sivari@jyu.fi
Kyppö Anna tuntiopettaja O 213 +358 40 481 7571 anna.kyppo@jyu.fi
Károly Adrienn yliopistonlehtori O 212 +358 40 359 0054 adrienn.karoly@jyu.fi
L Lahtela Lisa lehtori Ag D221.2 +358 40 805 3149 lisa.lahtela@jyu.fi
Lahti Malgorzata yliopistonopettaja (työstävapaalla)
Lampinen Maria Susanna yliopistonopettaja AgD221.2 +358 40 190 6355 maria.s.lampinen@jyu.fi
Lampinen Marja yliopistonopettaja O 109 +358 40 805 3150 marja.lampinen@jyu.fi
Lari Maiju tuntiopettaja (työstävapaalla) AgD221.2 maiju.l.p.lari@jyu.fi
Lautiainen Ulla varajohtaja, koulutuspäällikkö O 206 +358 400 248069 ulla.lautiainen@jyu.fi
Lehesvuori Sami yliopistonlehtori O 116 +358 40 805 4952 sami.lehesvuori@jyu.fi
Lehtolampi Siiri yliopistonopettaja Ag D221.2 siiri.m.lehtolampi@jyu.fi
Lehtonen Tuija yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 805 3152 tuija.lehtonen@jyu.fi
Li-Haapaniemi Jiayi Tuntiopettaja O212 jiayi.j.li-haapaniemi@jyu.fi
Littunen Olli-Pekka tuntiopettaja olli-pekka.a.littunen@jyu.fi
López Miguel Ángel yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 805 3153 miguel.lopez@jyu.fi
M Malinen Rainer koulutussuunnittelija O211 +358 50 330 2359 rainer.h.malinen@jyu.fi
Manninen Markku tuntiopettaja AgD221.2 markku.t.manninen@jyu.fi
Moens Eleni yliopistonopettaja O115 +358 50 329 5322 eleni.e.moens@jyu.fi
Moisio Juhani projektipäällikkö O211 +358 50 476 3622 juhani.ya.moisio@jyu.fi
Movi Kielipalvelut O114 kielipalvelut@jyu.fi
Mustonen Marras tuntiopettaja marras.l.mustonen@jyu.fi
Mörsky Maija tuntiopettaja maija.t.morsky@jyu.fi
N Natri Teija lehtori Kärki Ba 358 +358 40 805 3157 teija.natri@jyu.fi
Niinisalo Reetta tuntiopettaja O 115 reetta.e.niinisalo@jyu.fi
Nurminen Noora tuntiopettaja O212 noora.s.nurminen@jyu.fi
O Oinonen Kati tuntiopettaja Ag D221.2 kati.oinonen@jyu.fi
Oksala Maaria yliopistonopettaja O 110 +358 40 485 9275 maaria.oksala@jyu.fi
Orszag Aaron yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 805 4707 aaron.a.orszag@jyu.fi
P Pekkala Juha-Matti yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 50 456 7560 juha-matti.m.pekkala@jyu.fi
Perez de Kolari Ivette tuntiopettaja Ag D221.2 +358 40 805 3168 ivette.m.perez-dekolari@jyu.fi
Pietarinen Margarita lehtori O 203 +358 40 805 3162 margarita.r.pietarinen@jyu.fi
Pirhonen Hillamaria yliopistonopettaja O 107 +358 40 485 8798 hillamaria.pirhonen@jyu.fi
Pirinen Miia tuntiopettaja O115 miia.j.pirinen@jyu.fi
Polèse-Lehtonen Catherine tuntiopettaja O 212 catherine.j.polese-lehtonen@jyu.fi
Poutanen Auli tuntiopettaja O212 auli.poutanen@jyu.fi
Pänkäläinen Merja tuntiopettaja O 212 merja.h.a.pankalainen@jyu.fi
R Rajapolvi Pia tuntiopettaja O212 pia.m.rajapolvi@jyu.fi
Randell Elina lehtori Kärki Ba 126 +358 40 805 3164 elina.a.randell@jyu.fi
Rautiainen Juha tuntiopettaja Ag D221.2 juha.m.rautiainen@jyu.fi
Riikonen Jonna yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 805 3897 jonna.a.riikonen@jyu.fi
S Saario Johanna yliopistonopettaja O 110 +358 40 805 3166 johanna.saario@jyu.fi
Saira Heikki tuntiopettaja O212 heikki.v.p.saira@jyu.fi
Saksala Veera yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 805 3668 veera.e.saksala@jyu.fi
Salmi Lilja yliopistonopettaja O 212 lilja.o.salmi@jyu.fi
Salminen Kirsi yliopistonopettaja (työstävapaalla) O 109 +358 40 805 4977
Shaina Iia tuntiopettaja O212 iia.iya.shaina@jyu.fi
Sievänen Ellinoora tuntiopettaja (työstävapaalla) O 115 ellinoora.sievanen@jyu.fi
Smedberg Johanna tuntiopettaja O212 johanna.m.smedberg@jyu.fi
Suur-Askola Laura-Maija viestinnän asiantuntija L320 +358 50 562 8202 laura-maija.m.a.suur-askola@jyu.fi
Suuronen Anniina yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 805 4473 anniina.suuronen@jyu.fi
T Taalas Peppi johtaja O 207 +358 50 554 1720 peppi.taalas@jyu.fi
Takala Pauliina yliopistonopettaja O 212 +358 40 805 4976 a.pauliina.takala@jyu.fi
Takala Taneli kielenkääntäjä O 114 +358 50 523 5456 taneli.j.takala@jyu.fi
Tarvainen Jenny tuntiopettaja A 317.7 jenny.h.tarvainen@jyu.fi
Tikkala Jaana yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 647 4430 jaana.m.tikkala@jyu.fi
Toivonen Kirsi tuntiopettaja O 212 kirsi.h.toivonen@jyu.fi
Torvelainen Päivi lehtori Ag D221.2 +358 40 805 3170 paivi.torvelainen@jyu.fi
Turkka Pieta lehtori A237.1.5 +358 40 805 5088 pieta.m.turkka@jyu.fi
V Vainionpää Hanna yliopistonopettaja AgD221.2 +358 40 630 1877 hanna.p.vainionpaa@jyu.fi
Valkeejärvi Saara tuntiopettaja (työstävapaalla) O212 saara.m.knuutila@jyu.fi
Vallineva Satu tuntiopettaja O212 satu.s.vallineva@jyu.fi
Varvikko Hanna tuntiopettaja O212 hanna.e.varvikko@jyu.fi
Vesala Vera tuntiopettaja O212 vera.e.vesala@jyu.fi
Virtanen Aija yliopistonopettaja Ag D221.2 +358 40 844 5725 aija.virtanen@jyu.fi
Vuolle Saara koulutussuunnittelija O211 +358 40 805 4044 saara.e.vuolle@jyu.fi
W Walker Martta Viestinnän asiantuntija (työstävapaalla) L 320 +358 40 805 4717 martta.a.walker@jyu.fi
Westerholm Kirsi yliopistonopettaja O 107 +358 40 805 3174 kirsi.westerholm@jyu.fi
Wuethrich Matthew englannin kielentarkistaja O 114 +358 40 805 4205 matthew.wuethrich@jyu.fi
Y Ylikotila Anna-Kaisa tuntiopettaja O212 anna-kaisa.k.ylikotila@jyu.fi
Ylinen-Rauscher Sylvia yliopistonopettaja O203 +358 40 185 5593 sylvia.m.ylinen-rauscher@jyu.fi
Ylipuranen Pauliina tuntiopettaja O212 pauliina.e.ylipuranen@jyu.fi
Ylönen Jani yliopistonopettaja O 212 +358 50 473 2832 jani.m.ylonen@jyu.fi